close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 1 kwietnia 2015

  Rysunkową historię papieża z Polski wydała Ambasada RP w Tokio upamiętniając w ten sposób z okazji 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Publikacja jest częścią cyklu "Wielcy Polacy", w ramach którego wcześniej w wersji komiksowej przedstawiono sylwetki Jana Karskiego, Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina.

  Komiks, wydany 2 kwietnia 2015 roku, przedstawia najważniejsze momenty życia Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że publikacja przybliży Japończykom postać św. Jana Pawła II, jako człowieka zaangażowanego w proces dążenia do wolności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej pod koniec lat 70. oraz w latach 80. XX wieku.

   

  Komiks autorstwa polskiego rysownika Rafała Gosienieckiego niesie także uniwersalne przesłanie o godności i prawach człowieka jest częścią biuletynu informacyjnego Ambasady RP w Tokio, wydawanego w języku japońskim. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił Jana Pawła II patronem 2015 roku.

   

  „Wielcy Polacy” to kolejny komiksowy projekt Ambasady RP w Tokio. Wcześniej placówka wydała serię o legendach i symbolice polskich miast.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Komiks Jan Paweł II (EN)
  Komiks Jan Paweł II (EN)
  Komiks Lech Czech i Rus (EN)
  Komiks Lech Czech i Rus (EN)
  Komiks Smok Wawelski (EN)
  Komiks Smok Wawelski (EN)
  Komiks Syrenka
(EN)
  Komiks Syrenka (EN)
  Komiks Wars i Sawa (EN)
(EN)
  Komiks Wars i Sawa (EN) (EN)
  Komiks Gdańsk (EN)
  Komiks Gdańsk (EN)
  Komiks Łódź (EN)
  Komiks Łódź (EN)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: