close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 15 października 2014

  Salon Ignacego Jana Paderewskiego, Gabinet Konsula Generalnego, Palmiarnię, Salę Lustrzaną i Salę Ślubów Konsulatu Generalnego RP w Chicago w weekend 18-19 października będzie można odwiedzić w ramach programu Open House Chicago.

   

   

  Polski konsulat w Chicago już po raz drugi bierze udział w programie, w ramach którego można odwiedzać niedostępne na co dzień wnętrza najbardziej znanych budynków Wietrznego Miasta.

   

  Zabytkowy budynek Konsulatu Generalnego RP w Chicago to jedna z siedmiu rezydencji oznaczonych jako symbole architektoniczne największego miasta stanu Illinois. Siedziba placówki to kamienica w stylu English Town House, z elementami włoskiego renesansu. Budynek zaprojektował Benjamin Marshall, autor takich symboli Chicago jak Hotel Blackstone czy Hotel Drake. Jego budowę ukończono w 1916 roku. Początkowo była to prywatna rezydencja przemysłowca i senatora stanu Illinois Bernarda Alberta Eckhardta. Po zakończonym w 2008 roku dwuletnim remoncie kamienica otrzymała prestiżową nagrodę Chicago Landmark Award for Preservation Excellence.

   

  Miłośnicy architektury będą mogli zwiedzić siedzibę polskiej placówki z konsulami RP, którzy opowiedzą o historii budynku, jego funkcji, lokalnej społeczności polonijnej, a także o współczesnej demokratycznej Polsce i jej osiągnięciach ostatniego ćwierćwiecza.

   

  Placówka w Chicago współpracuje z największą polską społecznością mieszkającą poza ojczyzną – ponad trzy miliony mieszkańców Środkowego Zachodu (Midwest) ma polskie pochodzenie.

  Wszyscy zainteresowani zwiedzaniem budynków w ramach programu Open House Chicago mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej Chicago Architecture Foundation.

   

  Tegoroczny program odbędzie się 18 i 19 października 2014 roku.

   

  Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej Open House Chicago.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  1
  4
  10
  5a

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: