close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 30 czerwca 2017

  Podsekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki spotkał się w czwartek w Berlinie z sekretarzem stanu w MSZ RFN Markusem Edererem. Tematem ich rozmów był szereg zagadnień związanych z polityką wschodnią, agendą europejską i bezpieczeństwem regionalnym.

  - Polska jest zainteresowana utrzymywaniem stałego, regularnego dialogu i wymiany poglądów z Niemcami, którego celem jest zarówno umocnienie strategicznego partnerstwa między oboma krajami, jak również wzmocnienie całej wspólnoty europejskiej – podkreślił wiceminister Cichocki podczas spotkania.

   

   

  Odnosząc się do konfliktu na Ukrainie ministrowie wskazali na wagę międzynarodowego zaangażowania na rzecz jego rozwiązania – im większa solidarność wspólnoty międzynarodowej w tej kwestii, tym większe szanse na zażegnanie kryzysu. Obie strony potępiły ataki na misję OBWE w Donbasie, która mimo utrudnień stara się wypełniać swoją misję bezstronnej obserwacji działań na obszarze konfliktu. Wiceszefowie polskiego i niemieckiego MSZ wymienili także poglądy na temat relacji polsko-niemieckich w wymiarze dwustronnym, unijnym oraz w formacie Trójkąta Weimarskiego.

  W Berlinie wiceminister Cichocki wziął również udział w konsultacjach wielostronnych poświęconych m.in. konfliktowi na Ukrainie, perspektywom wsparcia procesu pokojowego w tym kraju oraz polityce sankcyjnej wobec Rosji.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: