close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • Na warszawskim lotnisku Chopina wylądował samolot PLL LOT z poszkodowanymi w trzęsieniu ziemi. Na jego pokładzie było 50 osób - 31 Polaków, 7 Czechów, 5 Ukraińców, 2 Francuzów, Niemiec, Słowak, Hiszpan, Turek i Nepalczyk


  Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Michał Safianik powiedział zgromadzonym na lotnisku dziennikarzom, że w Nepalu może znajdować się jeszcze około stu polskich turystów. Jednak - jak podkreślał - nie mówimy o zaginionych osobach, ale o Polakach, którzy nadal przebywają w Nepalu i prawdopodobnie w najbliższych dniach go opuszczą.

   

  Michał Safianik zaznaczył, że nie ma informacji o tym, aby polscy obywatele ucierpieli w trzęsieniu ziemi. MSZ zbiera informacje o znajdujących się w Nepalu Polakach i przekazuje je służbom ratunkowym w tym kraju oraz nepalskim siłom zbrojnym zajmującym się ewakuacją ludzi z terenów górskich. Polska współpracuje również ze służbami konsularnymi innych krajów Unii Europejskiej.


  Michał Safianik apeluje, aby informacje o Polakach, którzy znajdują się w Nepalu zgłaszać do infolinii MSZ lub do polskiej ambasady w New Delhi.


  Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa IAR W. Banach/kry/dabr

  Tagi: msz Nepal

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: