close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • - Prowadzimy szeroką ofensywę za oceanem. Nasi eksporterzy mogą liczyć na wsparcie placówek dyplomatycznych w Stanach Zjednoczonych. Przed Polską otwiera się ogromna szansa – powiedział w wywiadzie dla portalu Onet ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki Ryszard Schnepf o działaniach polskiej placówki na rzecz promocji polskich owoców i warzyw na rynku amerykańskim.

   

  Ambasador Schnepf poinformował, że wykonano ekspertyzy techniczne polskich produktów rolnych, określono warunki formalne dopuszczenia do rynku, a polskie Ministerstwo Rolnictwa przesłało wnioski o otwarcie rynku na świeże owoce i warzywa z naszego kraju, wraz z wykazem chorób, jakie dotykają polskie sadownictwo. Polska dysponuje również dodatkowym instrumentem ułatwiającym znalezienie miejsca dla polskich produktów, obowiązuje porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi o wzajemnej uznawalności certyfikatów ekologicznych.

   

  Oprócz działań formalno – prawnych Ambasada RP podjęła również działania marketingowe, aby zachęcić Amerykanów do spróbowania polskich produktów. - Niezwykle skuteczne okazało się włączenie do kampanii #FreedomApples na Facebooku i Twitterze ważnych i rozpoznawalnych postaci, np. konsul honorowej Blanki Rosenstiel i koszykarza Marcina Gortata. Dzięki temu udało się uzyskać duży oddźwięk – powiedział polski dyplomata. - Amerykanie wpisują się na nasz portal z poparciem i pytają, gdzie możemy kupić jabłka wolności – dodał.

   

  Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ryszard-schnepf-dla-onetu-przed-polska-otwiera-sie-wielka-szansa/fkqjv

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: