close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • APLIKACJA IPOLAK

 • iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę. W aplikacji sprawdzisz bezpieczeństwo w kraju do którego podróżujesz lub otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się niebezpieczeństwie gdy będziesz na miejscu. Szybko odnajdziesz podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania. Dowiesz się jak skontaktować się z ambasadą i szybko wybierzesz numer do kontaktu z konsulem. Jeśli planujesz pobyt za granicą to jest to aplikacja dla Ciebie.

  Najważniejsze funkcje: 

  Wiadomości Push z ostrzeżeniami – teraz nie musisz monitorować bezpieczeństwa kraju, dostaniesz powiadomienie bezpośrednio z aplikacji gdyby pojawiło się zagrożenie.
  SOS – dostępny pod jednym przyciskiem na wypadek nagłej potrzeby.
  Opisy krajów – dane dotyczące krajów świata także z możliwością pobrania w formie plików PDF.
  Dane teleadresowe – dane placówek zagranicznych z opcją wyznaczenia trasy do każdej z nich na mapie.
   
  Główne elementy:

  LISTA KRAJÓW - Opisy krajów podzielone na podkategorie dzięki czemu nie trzeba przewijać całego tekstu na raz.
  MAPA - z zaznaczonymi placówkami dyplomatycznymi i możliwością wyznaczenia trasy do każdej z nich.
  OSTRZEŻENIA - Czterostopniowa skala ostrzeżeń pokaże czy wybrany kraj jest bezpieczny dla turystów. Dodatkowo notyfikacje push informujące o nagłym niebezpieczeństwie.
  SOS - Telefon dyżurny do najbliższej (lub wybranej) polskiej placówki dostępny pod jednym przyciskiem.
  PORADY – zestaw niezbędnych informacji potrzebnych w podróży, dotyczących m.in. tego, czy potrzebujemy wizy, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, co zrobić w trudnej sytuacji.
  TWITTER – bieżące tweety MSZ z konta @PolakZaGranica
  Aplikacja pozwala na dzielenie się oraz udostępnianie ostrzeżeń dla podróżujących w mediach społecznościowych.
   
  Informacje na temat krajów:
  Placówki - gdzie znajdują się ambasady i jak uzyskać kontakt z konsulem. Lista placówek wraz ze zdjęciami, danymi teleadresowymi oraz opcją wyznaczenia trasy na mapie.
  Zbiór podstawowych informacji o kraju – stolica, obowiązująca waluta oraz języki urzędowe.
  Wjazd, meldunek i pobyt – jakie dokumenty potrzebne są do podróży po kraju i na jakich zasadach może odbywać się pobyt za granicą (wizy).
  Bezpieczeństwo, Ubezpieczenie, Zdrowie – porady jak zachować bezpieczeństwo podróżując po kraju, jak się ubezpieczyć i jak zaradzić ewentualnemu zagrożeniu dla zdrowia; z jakich szczepionek korzystać.
  Podróżowanie po kraju i informacje dla kierowców – najefektywniejsze sposoby komunikacji w obrębie kraju.
  Cło, przepisy prawne – dowiesz się jakie produkty objęte są cłem przy przekraczaniu granicy i poznasz najważniejsze dla obywatela Polski informacje dotyczące przepisów prawnych obowiązujących w kraju.
  Obyczaje i święta – podstawowe informacje na temat kultury i obyczajów danego kraju, w tym świąt, dzięki czemu lepiej zaplanujesz wyjazd.
  Przydatne informacje - praktyczne informacje demograficzne, geograficzne i ekonomiczne o wybranym kraju, z możliwością pobrania plików PDF z kompletem informacji.

   
   

  www.msz.gov.pl/ipolak

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: