close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • REZERWACJA SPOTKAŃ

 • Uprzejmie informujemy, że rezerwacja wizyt dotyczących wszelkich spraw konsularnych odbywa się wyłącznie poprzez stronę http://www.e-konsulat.gov.pl/

   

  Po wyborze kraju i placówki (Meksyk) należy wybrać z menu po lewej stronie odpowiednią kategorię:

  • Wiza krajowa lub Schengen: rezerwacja spotkania wizowego wraz z wypełnieniem wniosku wizowego. Obywatele Meksyku i Kostaryki nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni w celu turystycznym lub odwiedzin.
  • Sprawy paszportowe: złożenie wniosku w celu wydania pierwszego lub kolejnego paszportu. Przed złożeniem wniosku o pierwszy paszport należy posiadać polski akt urodzenia i dowód posiadania obywatelstwa polskiego. W celu odbioru paszportu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z referatem ds. konsularnych.
  • Sprawy prawne: obejmuje m.in. wizyty w celu złożenia wniosku o transkrypcję aktu urodzenia lub małżeństwa do polskich ksiąg stanu cywilnego, poświadczenia podpisu lub kopii dokumentu, czy wydania zaświadczeń konsularnych.
  • Sprawy obywatelskie: w szczególności dotyczy spotkań informacyjnych nt. możliwości potwierdzenia lub nabycia obywatelstwa polskiego i złożenia wniosków o potwierdzenie obywatelstwa polskiego.

   

  Prosimy o rezerwację liczby spotkań odpowiadającej liczbie spraw i wnioskodawców.

   

  Z uwagi na duży pobyt przy ograniczonej podaży, terminy mogą się wyczerpać. Prosimy o rezerwację spotkania z wyprzedzeniem. W przypadku informacji o braku dostępnych spotkań, należy spróbować ponownie w późniejszym terminie. Spotkania w całym miesiącu są z reguły udostępniane w połowie poprzedzającego miesiąca.

   

  Nie ma możliwości zmiany terminu zarezerwowanego spotkania. W wyjątkowych lub pilnych sytuacjach, np. w przypadku kradzieży paszportu, wnioskodawcy są obsługiwani poza kolejką.

   

  Prosimy o przedstawienie potwierdzenia rezerwacji spotkania przed wejściem strażnikowi Ambasady wraz z dokumentem tożsamości. W przypadku potrzeby późniejszego przedstawienia dokumentu tożsamości konsulowi, prosimy o pozostawienie przy wejściu innego dokumentu z zdjęciem (np. prawo jazdy).

   

  W razie wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt z referatem ds. konsularnych:

  cons.mex@msz.gov.pl

  +52 55 5481 2050

   

  W niektórych dniach lub godzinach kontakt telefoniczny może być bardzo utrudniony, tak więc zachęcamy do korzystania przede wszystkim z kontaktu mailowego.

   

  Konsulat nie dokonuje przeglądu nadesłanych mailowo dokumentów i nie drukuje ich w celu wykorzystania podczas przyszłego spotkania. Każdy wnioskodawca powinien przynieść wszystkie dokumentu przydatne dla swojej sprawy w oryginale wraz z przy najmniej jedną kopią.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: