close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • INNE DOFINANSOWANIA I SZKOLENIA

 • Różnego rodzaju dofinansowania można otrzymać od fundacji i stowarzyszeń. Oferują one nie tylko pomoc materialną, ale też merytoryczną w postaci szkoleń.

   

  1. Fundacja Semper Polonia prowadzi program Ex Libris Polonia, który ma na celu wyposażenie organizacji polonijnych, bibliotek  parafialnych, polskich placówek edukacyjnych oraz pracowni polonistycznych na wyższych uczelniach w książki, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i audiowizualny.

   Co roku we wrześniu na stronie internetowej fundacji pojawiają się nowe wnioski do wypełnienia.

   Dokument trzeba wypełnić, następnie uzyskać potwierdzenie z Konsulatu Generalnego RP w Manchester, że szkoła wnioskująca jest wiarygodna i wniosek może być rozpatrywany (zgłoszenia o takie potwierdzenie można wysyłać na adres mailowy: manchester@msz.gov.pl).

   Termin do kiedy należy odesłać przygotowane dokumenty jest podawany na stronie internetowej fundacji.
  2. Polonijne Centrum  Nauczycielskie w Lublinie wspomaga merytorycznie i metodycznie nauczycieli spoza granic Rzeczypospolitej Polskiej, uczących języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim. Centrum oferuje pełen wachlarz szkoleń w kraju i za granicą dla nauczycieli. Szczegóły na stronie internetowej Centrum.

   

  1. Na platformie Polska Szkoła można znaleźć programy nauczania, porady i linki do innych portali wspomagających nauczycieli i placówki oświatowej za granicą.

   

  1. Na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji oprócz szkoleń dla nauczycieli i porad jak rozwijać placówki, można zdobyć wszelkie informacje na temat platformy e-lerningowej.

   

  1. Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za granicą oferuje pomoc w zakupie podręczników. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: