""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • INFORMACJA DOTYCZĄCA WYMOGÓW DO ZDJĘĆ PASZPORTOWYCH

 • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 2010 r w sprawie dokumentów paszportowych (Dz.U. z 2010 r. Nr 152, poz. 1026), osoba ubiegająca się o wydanie paszportu oraz paszportu tymczasowego, zobowiązana jest załączyć do wniosku paszportowego zdjęcia paszportowe, spełniające określone wymagania.

  Zdjęcia muszą być kolorowe, o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość, oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% powierzchni fotografii. Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

  W przypadku paszportów tymczasowych dla małoletnich do 5 roku życia, dopuszczalne są niewielkie odstępstwa od powyższych zaleceń. Ważne jest jednak aby dziecko miało na zdjęciu otwarte oczyi zamkniętą buzię, oraz aby na zdjęciu nie była widoczna inna osoba lub przedmiot.

  Zdjęcia, które nie spełniają tych wymogów nie będą przyjmowane. 

          

  Instrukcja wykonywania zdjęć do dokumentów paszportowych oraz dowodów osobistych znajduje się TUTAJ.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: