close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • 2009

 • W dniu 26 listopada br. Ambasador RP w Madrycie Ryszard Schnepf wręczył Rafaelowi Mendivilowi Peydro Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP, przyznany przez Prezydenta RP Lecha Kaczynskiego.

  Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP jest jednym z najwyższych polskich odznaczeń państwowych przyznawanych za wybitny wkład w umacnianie współpracy i więzów przyjaźni Polski z innymi krajami.

  W uroczystości odznaczenia, która odbyła się w Ambasadzie RP w Madrycie, udział wzięło wiele osobistości: przedstawiciele Ministerstw Spraw Zagranicznych Polski i Hiszpanii: Wiceminister Grażyna Bernatowicz, Sekretarz Stanu Juan Pablo de Laiglesia, Dworu Królewskiego, świata nauki i biznesu, środków przekazu, jak Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej.

  W latach 2004-2008 Rafael Mendívil był ambasadorem Hiszpanii w Polsce.

  Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora generalnego Służby Zagranicznej, zastępcy dyrektora generalnego Europy Zachodniej w hiszpańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, konsula generalnego w Bordeaux i Frankfurcie, oraz pracował w hiszpańskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w Algierze, Zurichu i Moskwie. Obecnie pełni funkcję ambasadora pełnomocnego ds. Afganistanu i Pakistanu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: