close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 • W celu zarezerwowania wizyty w urzędzie konsularnym Ambasady RP w Luksemburgu należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, prawnych, obywatelskich, z zakresu prawa rodzinnego i stanu cywilnego oraz spraw wizowych.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej oraz wypadki losowe.

   

  W trosce o sprawną obsługę uprzejmie prosimy o rezerwację terminu również w sprawie odbioru paszportu.

   

   

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę. Godzina wizyty może nieznacznie ulec zmianie z powodu ewentualnych zdarzeń losowych, których rejestracja w e-konsulacie nie obowiązuje.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd konsularny jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie mają Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu  (00352) 26 00 32 32. Prosimy przygotować następujące dane: rodzaj sprawy, imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL (jeżeli dotyczy).

  Opłaty konsularne przyjmowane są wyłącznie w formie gotówkowej.

   

  W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego:

  lulukkon@msz.gov.pl

   

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: