close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 listopada 2017

  24 listopada w Centrum Kultury „Kinoteatr Kijów” odbył się konkursu zatytułowany „Wielkie historie małego biznesu”, zorganizowany z inicjatywy Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) oraz Festiwalu reklamy społecznej Molodiya.

  Konkurs odbywa się już drugi raz. Rywalizują w nim młodzi ukraińscy reżyserzy opowiadający historie przedsiębiorców ze wschodniej Ukrainy, którzy zdołali odbudować lub założyć własne firmy mimo gospodarczych i politycznych trudności. Głównym celem konkursu jest stworzenie pozytywnego wizerunku wschodnich regionów Ukrainy oraz zainspirowanie innych do założenia własnego biznesu.

   

   

  Konkurs odbywa się dzięki finansowemu wsparciu Polski za pośrednictwem programu Polska Pomoc. O polskim zaangażowaniu w projekt „Promoting entrepreneurship among the conflict-affected Population in Ukraine” przypomniał obecny na uroczystości Ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło. Wystąpienie wygłosił również Shigeki Sumi, Ambasador Japonii, która wspólnie z Polską we współpracy z UNDP finansuje wsparcie dla przedsiębiorców we wschodnich obwodach Ukrainy. Członkami jury byli przedstawiciele organizacji międzynarodowych, producenci, reżyserzy filmowi i eksperci w dziedzinie reklamy społecznej. Janthomas Hiemstra, Dyrektor Krajowy UNDP w Ukrainie, podziękował rządom Polski i Japonii za wsparcie projektu i podkreślił, że rozwój przedsiębiorczości znacznie przyspiesza odbudowę obszarów dotkniętych konfliktem we wschodniej Ukrainie.

   

   

  W konkursie zwyciężył film o Romanie Mischenko, przedsiębiorcy z Kramatorska, który produkuje sprzęt do rekreacji na świeżym powietrzu. Film był dziełem studia wideo "Siaivo Production" kierowanego przez Dmitrija Antonowa.

   

   

  https://www.youtube.com/watch?v=U4Y7rrWzGHU

   

   

  Nagroda za 1. miejsce wyniosła 25 000 UAH, a łączny fundusz nagród w konkursie – 55,000 UAH.

   

   

   

   

   

   

  photo: UNDP in Ukraine/ Slava Ratynskyi

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: