close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • ARCHIWUM 2016, 2015, 2014

 • 15 grudnia 2016

  Kontynuując tradycję, 10 grudnia Konsulat Generalny RP w Kantonie zorganizował spotkanie dla Polaków przebywających w Chinach Południowych i ich rodzin. W ciepłą grudniową sobotę w galerii MXQ ART SPACE w artystycznej dzielnicy Dongshankou zebrało się ponad 130 osób. Uczestnicy spotkania otrzymali przy wejściu śpiewniki z kolędami i kartki świąteczne przygotowane przez Konsulat.

  Gościem specjalnym była Dagmara Gregorowicz, współtwórczyni i wokalistka grupy DagaDana, która poprowadziła wspólne kolędowanie. Do miejscowej Polonii dołączyła delegacja posłów, senatorów i wojewodów podróżujących po Chinach, dla których była to unikalna okazja dowiedzenia się jak żyją i czym zajmują się Polacy tak daleko od ojczystego kraju.

   

  Świąteczną atmosferę uzupełniały dekoracje, zdjęcia zimowej Polski oraz iście wigilijny przegląd dań kuchni kantońskiej i polskiej, a nawet grill zorganizowany na świeżym powietrzu. Spotkanie było okazją do wielu rozmów, nawiązania nowych znajomości, posłuchania polskiej muzyki i radości ze wspólnego spędzenia sympatycznego wieczoru u progu świątecznego sezonu.

   

  Bardzo dziękujemy za tak liczny udział, dowodzący, że jest nas w regionie coraz więcej.

   

  Życzymy wszystkim Polakom z Guangdongu, Guangxi Zhuang i Hainanu dobrego i szczęśliwego Nowego Roku!

  DSC_0191
  DSC_0201
  DSC_0244
  DSC04523
  DSC045351
  DSC04542

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: