close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AMBASADOR

 • Wojciech Gerwel jest ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Socjalistycznej Republice Wietnamu od sierpnia 2018 roku.

   

  Jest zawodowym dyplomatą. Przed objęciem funkcji ambasadora, był pierwszym radcą ds. analiz strategicznych w Departamencie Strategii Polityki Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz piastował stanowisko „fellow” w Centrum Spraw Międzynarodowych im. Weatherheada na Uniwersytecie Harvarda. Wcześniej, m.in. kierował referatem ds. rynków pozaeuropejskich w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ. Od 2007 r. do 2014 r. pełnił funkcję radcy ekonomicznego w Ambasadzie RP w Hanoi.

   

  Przed rozpoczęciem pracy w polskiej dyplomacji pracował jako analityk w Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie, a także współpracował z innymi waszyngtońskimi think tankami, w tym z Center for Strategic and International Studies. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też konsulting dla zrzeszenia siedmiu plemion indiańskich w Kanadzie.

   

  Ukończył studia magisterskie w Szkole Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown oraz studia licencjackie w dziedzinie ekonomii i politologii na Uniwersytecie Simon Fraser w Vancouver. Studiował też w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu oraz w Lester B. Pearson United World College w Victorii w Kanadzie.

   

  Ma żonę i córkę. Posługuje się językami angielskim i francuskim, a w ograniczonym stopniu również językami niemieckim i rosyjskim.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: