close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 30 maja 2016

  Ambasada RP w Hanoi zorganizowała spotkanie dla wietnamskich uczestniczek Światowego Szczytu Kobiet (Global Summit of Women), który odbędzie się 9-11 czerwca 2016 r. w Warszawie. Wietnamskiej delegacji przewodniczyć będzie Wiceprezydent Wietnamu, pani Dang Thi Ngoc Thinh.

  Grupa złożona z niemal 50 liderek wietnamskiego biznesu weźmie udział w obradach Szczytu, jak również planuje bilateralne spotkania z polskimi przedsiębiorcami. Spotkanie w Ambasadzie miało charakter przedwyjazdowego wprowadzenia oraz przybliżenia i promocji Polski. W programie była część oficjalna z przemówieniami: pani Ambasador Barbary Szymanowskiej, jak również szefowej Wietnamskiej Rady Kobiet Przedsiębiorców, pani Nguyen Thi Tuyet Minh, która odpowiada za przygotowanie wyjazdu do Polski.

  Głównym punktem spotkania była prezentacja na temat polskiej gospodarki i możliwości współpracy pomiędzy Polską a Wietnamem. Prezentacja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie i wiele pytań. Uczestniczki miały okazję poznać również polską kuchnię – m.in. posmakować pierogi. Każda z pań wyjeżdżających do Polski otrzymała wietnamską wersję publikacji „O Polsce”.

   

  Światowy Szczyt Kobiet to odbywający się corocznie zjazd wpływowych przedstawicielek świata biznesu, jak też polityki i sztuki. Spotkania każdorazowo organizowane są w innym kraju. Tegoroczna edycja odbywa się w Polsce.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: