close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PRZEWÓZ ZWIERZĄT

 • Informacje dotyczące przewożenia zwierząt po terytorium Unii Europejskiej dostępne są na stronie internetowej Komisji Europejskiej w zakładce „Przewożenie zwierząt i roślin”.

   

  1. Transport zwierząt do Irlandii

  Informacje dotyczące zasad transportu zwierząt do Irlandii dostępne są na stronie internetowej Department of Agriculture, Food and Marine, czyli irlandzkiego Ministerstwa Rolnictwa:  https://www.agriculture.gov.ie/pets/catsdogsandferretsaccompaniedietravelingwithin5daysofowners/

  Zgodnie z informacjami umieszczonymi na ww. stronie przewożone zwierzę musi posiadać mikroczip wszczepiony przed zaszczepieniem przeciwko wściekliźnie odpowiadający standardowi ISO 11785, oraz posiadać paszport, bądź certyfikat UE.

  Konieczne jest zaszczepienie zwierzęcia przeciwko wściekliźnie najpóźniej na 21 dni przed przyjazdem do Irlandii. Badanie krwi na obecność wścieklizny  jest wymagane tylko wówczas, gdy zwierzę jest transportowane z państwa nie figurującego na liście państw zakwalifikowanych do grupy państw niskiego ryzyka zagrożenia wścieklizną: http://www.agriculture.gov.ie/pets/qualifyingcountriesterritories/listofqualifyinglowerriskcountries/

  Przed wyjazdem należy zwierzę odrobaczyć. Wymóg ten nie odnosi się to do zwierząt transportowanych z Finlandii, Malty, Wielkiej Brytanii,  Norwegii, oraz do kotów.

  Jeżeli właściciel nie towarzyszy zwierzęciu w podróży, zwierzę musi zostać przetransportowane najpóźniej w przeciągu pięciu dni po jego przyjeździe.

  Maksymalna ilość zwierząt, które mogą być transportowane przez jedną osobę to 5.


  2. Transport zwierząt z Irlandii do Polski

  W celu uzyskania informacji dotyczących podróżowania ze zwierzętami oraz ich przewozu należy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: