close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 maja 2014

  W związku z postępującą eskalacją działań w Obwodach Donieckim, Ługańskim oraz w mieście Odessie, które negatywnie wpływają na ogólną sytuację bezpieczeństwa w tych częściach Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wzywa obywateli RP do opuszczenia Obwodów Donieckiego i Ługańskiego.

  http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ukraina___obwod_doniecki__luganski_i_miasto_odessa___ostrzezenie_dla_podrozujacych;jsessionid=60F3AE3A1E32D11F770A418395197132.cmsap2p

   

   

  Jednocześnie MSZ apeluje o powstrzymanie się od wyjazdów do Odessy, jeśli te wyjazdy nie są bezwzględnie konieczne.

   

  Ze względu na nieprzewidywalność dalszego rozwoju sytuacji bezpieczeństwa osoby już przebywające w tych regionach powinny zachować szczególną ostrożność.

   

  Jednocześnie w dalszym ciągu aktualne pozostają ostrzeżenia dla podróżujących z dnia 8 marca br. dotyczące powstrzymywania się od podróży do Obwodów Charkowskiego, Dniepropietrowskiego i Zaporoskiego.

   


  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina i apeluje o korzystanie z możliwości zgłoszenia swojego pobytu za granicą w systemie e-konsulat.

   

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: