close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WYDZIAŁ POLITYCZNY

 • Dominik P. Jankowski

  Doradca Polityczny

  Kierownik Wydziału

   

  Pracownicy Wydziału Politycznego zajmują się szeroko rozumianą problematyką polityki bezpieczeństwa, obejmującą między innymi operacje reagowania kryzysowego, zapobieganie konfliktom i terroryzmowi, kontrolę zbrojeń i rozbrojenie, przeciwdziałanie proliferacji broni masowego rażenia, tematykę bezpieczeństwa energetycznego, planowania na wypadek zagrożeń dla ludności cywilnej i reagowanie w sytuacjach kryzysowych, a także związanymi z bezpieczeństwem zagadnieniami prawnymi, ekonomicznymi i naukowymi oraz polityką informacyjną. Pracownicy wydziału prezentują w tych sprawach stanowisko Polski na cywilnych i cywilno-wojskowych forach Sojuszu podporządkowanych Radzie Północnoatlantyckiej.

   

  Jednocześnie pracownicy wydziału są zaangażowani we współpracę Sojuszu z państwami partnerskimi NATO w ramach Rady Partnerstwa Euro-Atlantyckiego (EAPC) i Partnerstwa dla Pokoju (PfP), Rady NATO-Rosja (NRC), Komisji NATO-Ukraina (NUC), Komisji NATO-Gruzja (NGC) oraz z państwami Dialogu Śródziemnomorskiego (MD) i Inicjatywy Stambulskiej (ICI) oraz z krajami kontaktowymi.

   

  Wydział Polityczny jest zaangażowany w realizację wizyt delegacji krajowych w NATO oraz pomaga w organizowaniu wizyt przedstawicieli NATO do Polski. Prowadzi działalność informacyjną o Polsce, w tym wobec przedstawicielstw innych państw, mediów akredytowanych przy NATO oraz gości odwiedzających Kwaterę Główną Sojuszu.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: