close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • KOMUNIKATY

 • UWAGA!

  Uprzejmie informujemy,że w  lipcu i sierpniu wzrasta zagrożenie przenoszonym przez komary wirusem gorączki Zachodniego Nilu – chroniąc się przed tą bardzo niebezpieczną chorobą należy zakrywać ciało i stosować repelenty - preparaty przeciwko owadom (w przypadku małych dzieci – nie wolno stosować preparatów, należy zakładać moskitierę na wózek dziecięcy).

   

   

  Informacja

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Belgradzie informuje o możliwych utrudnieniach w centrum Belgradu w związku z  cyklicznie przeprowadzanymi protestami antyrządowymi.

  Demonstracje mogą mieć miejsce zwłaszcza w centrum Belgradu w sobotnie popołudnia, lecz utrudnienia w transporcie mogą występować w wielu dzielnicach miasta. Zalecane jest zachowanie ostrożności, unikanie przebywania w okolicach miejsc przewidywanych protestów (Studentski Trg, Trg Republike, okolice siedzib Prezydenta i Parlamentu, budynek telewizji państwowej RTS, budynek rządu), stosowanie się do poleceń sił porządkowych oraz śledzenie komunikatów i informacji w mediach.

   

   

   

   

   

  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w zbiorach konsularnych

   

  (kliknij tu)

   

   

   

  Ruch drogowy

  Uprzejmie informujemy, że obecnie czynne są wszystkie przejścia graniczne pomiędzy Serbią a Węgrami, Chorwacją, Rumunią, Bułgarią, Macedonią, Czarnogórą i Kosowem. Jednak w związku z zaostrzeniem kontroli na granicach strefy Schengen, zwłaszcza od piątku po południu do poniedziałku, można się liczyć z koniecznością nawet kilkugodzinnego oczekiwania na przejściach granicznych z Węgrami i Chorwacją.

   

  UWAGA!

  Uprzejmie informujemy, że na wszystkich autostradach w Serbii może być prowadzony pomiar średniej prędkości na odcinkach pomiędzy punktami opłaty autostradowej; przekroczenia prędkości będą skutkować nałożeniem wysokich kar pieniężnych, do zapłaty natychmiast po przeprowadzeniu czasochłonnego postępowania przed sądem ds. wykroczeń.

   

   

   

   

  Uwaga!

  uprzejmie informujemy, że w Serbii ograniczone lub niemożliwe jest korzystanie z kart płatniczych i kredytowych "Diners Club". Zaleca się realizację płatności za pomocą kart innych firm lub gotówki.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: