.
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • KONSULAT

 •  

  Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Belfaście

   

  Wielka Brytania, Belfast, 67 Malone Road, BT9 6SB
  belfast.kg.sekretariat@msz.gov.pl

   

  Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w sprawach paszportowych i prawnych w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789618

   

  Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789621 (służy tylko i wyłącznie do zgłaszania spraw wyjątkowych, np. wypadków losowych i spraw kryzysowych, czynny w godzinach 16:30 - 8:30, a także w soboty, niedziele oraz polskie i brytyjskie dni wolne od pracy)

   

  Numer telefonu w sprawach już rozpoczętych, prowadzonych przez urząd: +447880712909


   

  Godziny przyjmowania interesantów  

  PONIEDZIAŁEK

  11:30 – 15:30

  WTOREK

  10:30 – 14:30

  ŚRODA

  10:30 – 14:30

  CZWARTEK

  10:30 – 14:30

  PIĄTEK

  10:30 – 14:30

   

  Konsulat Generalny RP w Belfaście uprzejmie informuje, że w urzędzie obowiązuje elektroniczny system zapisów na spotkania paszportowe oraz prawne, w programie e-konsulat. Aby umówić spotkanie w urzędzie, należy wypełnić formularz wizyty na stronie internetowej WWW.E-KONSULAT.GOV.PLoraz wydrukować potwierdzenie umówionej wizyty.

    

  Osoby umawiające się na spotkanie są zobowiązane do zapoznania się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi zasad składania wniosków oraz wymaganych dokumentów. Wnioski niekompletne nie będą przyjmowane i wnioskodawca będzie zmuszony do ponownego umówienia spotkania.
   

  Wszelkie informacje dotyczące zasad składania wniosków w sprawach paszportowych oraz wymaganych dokumentów znajdują się na stronie urzędu www.belfast.msz.gov.pl w zakładce INFORMACJE KONSULARNE. Rejestracja w systemie e-konsulat oznacza, że wnioskujący zapoznał się z tabelą opłat konsularnych, zasadami składania wniosków i dokumentami, które są wymagane przy ubieganiu się o paszport.

   

  UWAGA: W sprawach prawnych i opieki konsularnej osoby spoza okręgu konsularnego nie będą obsługiwane.
   

  Przypominamy, że osoby zgłaszające się do naszego urzędu, powinny przyjść do Konsulatu najpóźniej 30 minut przed zamknięciem okienka obsługi interesantów.

   


  Konsulat Generalny RP w Belfaście uprzejmie informuje, że nie udziela odpowiedzi na korespondencję (także otrzymaną drogą e-mailową), która nie spełnia wymogów określonych w art 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm). Treść korespondencji kierowanej na adres Konsulatu powinna zawierać wskazanie:

  -osoby (imienia i nazwiska), od której pochodzi

  -adresu tej osoby

  -przedmiotu sprawy, której dotyczy.

   

  Konsul Generalny przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12:00 do 14:00 po wcześniejszym umówieniu spotkania. 

  Wykaz przedmiotów, których wnoszenie na teren Konsulatu jest zakazane:

  - broń, materiały wybuchowe,

  -butelki, puszki, kubki, dzbanki,

  -materiały pirotechniczne,

  -napoje alkoholowe, narkotyki,

  -telefony komórkowe,

  -zwierzęta,

  -gaz w aerozolu, substancje żrące, łatwopalne, barwniki,

  -wskaźniki laserowe,

  -plecaki i torby,

  -części ubioru zakrywające twarz, kominiarki

   

   

  Uwaga:

  Urząd jest nieczynny w soboty, niedziele oraz we wszystkie dni ustawowo wolne od pracy obowiązujące w Polsce i na terenie Wielkiej Brytanii.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: