close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • BEZPIECZEŃSTWO

 • W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności.

  Osoby przebywające w ww. regionach Turcji powinny bezwzględnie stosować się do zaleceń tureckich sił porządkowych.

   Sytuacja bezpieczeństwa w pozostałych regionach Turcji nie uległa zasadniczej zmianie, nadal jest to kraj przyjazny turystom, w którym jednak nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i  skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych.

  Jednocześnie apelujemy o zgłoszenie podróży lub pobytu w systemie rejestracji Odyseusz.

   

  Link do informacji na stronie internetowej MSZ:

  http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_2

   

  http://www.ankara.msz.gov.pl/thumb/resource/4f3f7daa-f2d3-462d-8013-11245b2a27b0:JCR?w=600&h=424

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP dokłada wszelkich starań, aby ostrzeżenia dla podróżujących były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Mają one jednak charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: