close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

 •  

  Powitalny sygnał dźwiękowy w telefonach MSZ

  Sygnał dźwiękowy, który słyszą Państwo dzwoniąc do Ministerstwa lub jednej z polskich placówek dyplomatycznych to Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 Fryderyka Chopina w wykonaniu Jerzego Romaniuka, wyd. DUX.

  Jerzy Romaniuk

  Jerzy Romaniuk

  Jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) i w Konserwatorium Moskiewskim.
  Jego profesorami byli wybitni i sławni profesorowie: Zygmunt Jeśman, Zbigniew Drzewiecki, Jakub Zak i Eliso Wirsaladze.

  Debiutował na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie grając koncert fortepianowy d-moll Brahmsa. Od tamtej pory to jest od wczesnych lat siedemdziesiątych prowadzi ożywioną działalność koncertową.

  Koncertował w wielu krajach między innymi: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Danii, Włoszech, Jugosławii, Węgrzech, Czechach, Kubie, Francji, Holandii, Austrii, Kuwejcie w Emiratach Arabskich i na Łotwie. W samych tylko Niemczech zagrał ponad 300 koncertów. Po którymś z nich „Lubecker Nachrichten” nazwał go nowym Horowitzem, a inny krytyk w „Westfalischen Nachrichten”, w październiku 1994, napisał: ”ten człowiek nie tylko grał Chopina, on był Chopinem (…) nikt nie gra Chopina tak jak on, tak łagodnie i z taką mocą, tak delikatnie i z taką pasją”.

  Jako profesor prowadzi „master classes” między innymi w Holandii, Chinach i innych krajach oraz dla studentów japońskich na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. W swoim dorobku ma wiele nagrań płytowych dokonanych dla firm fonograficznych w Holandii, Niemczech a także w Polsce dla firmy „DUX”.

  Sygnał dźwiękowy: plik .mp3  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: