close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 22 lutego 2019

  W Szwecji obowiązuje trzeci (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego. Oznacza to, że zdaniem władz szwedzkich, poziom zagrożenia jest „podwyższony”.

   

  Jego stopień wiąże się ze zwiększoną obecnością służb porządkowych w miejscach użyteczności publicznej tj. dworce kolejowe czy lotniska, a także na imprezach masowych. Mimo to, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w centrach dużych miast, czy miejscach takich jak galerie handlowe, węzły komunikacyjne lub imprezy masowe. Wskazane jest także monitorowanie na bieżąco komunikatów służb porządkowych i stosowanie się do zaleceń przez nie wydawanych.

   

  Zagrożenie przestępczością pospolitą jest w niewielkie. W miejscach licznie odwiedzanych przez turystów w stolicy Szwecji oraz innych miastach należy zachować ostrożność ze względu na kradzieże kieszonkowe.

   

  MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią:

  • 25 lutego 2019
   Bahrajn - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Panama - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Rumunia - ostrzeżenie dla podróżujących