close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 25 lutego 2019

  Nie występuje szczególne zagrożenie przestępczością, należy jednak zachować ostrożność w dużych miastach (okolice dworców kolejowych, placów targowych, w środkach komunikacji miejskiej), gdzie często dochodzi do kradzieży kieszonkowych dokonywanych także przez dzieci, oraz na obwodnicach aglomeracji, zwłaszcza w okolicach przejazdów kolejowych. Może dochodzić do kradzieży towarów przewożonych transportem samochodowym. Istotnym utrudnieniem w przypadku kontaktu z policją są kłopoty ze znalezieniem tłumaczy języka polskiego, niezbędnych do przeprowadzenia czynności dochodzeniowych.

   

  W Rumunii nie wprowadzono stopnia zagrożenia terrorystycznego.

   

  Rumunia leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Informacje i porady jak zachować się w razie trzęsienia ziemi są dostępne na stronie poniższej stronie.

   

  MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią:

  • 24 lipca 2019
   UWAGA! Zmiany w aplikacji - przeczytaj!
   25 lutego 2019
   Bahrajn - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Panama - ostrzeżenie dla podróżujących