close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 28 sierpnia 2018

  Data ostatniej aktualizacji: 21.12.2018

  Treść aktualizacji: Dodanie informacji o zagrożeniu przestępczością w miejscach niezamieszkałych

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na pogranicze Sahary Zachodniej z Mauretanią.

   

  Na pozostałe obszary Sahary Zachodniej odradzamy podróże, które nie są konieczne.

   

  MSZ odradza podróże, które nie są konieczne na pogranicze z Algierą.

   

  Na pozostałym terytorium kraju, w tym w głównych miastach i kurortach turystycznych, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na zagrożenie terrorystyczne. Celem ataków mogą być przede wszystkim budynki rządowe, obiekty kultu religijnego oraz atrakcje turystyczne.

   

  Na terenach pustynnych, szlakach turystycznych i terenach oddalonych od głównych miast istnieje zagrożenie porwaniami o charakterze terrorystycznym oraz innymi formami przemocy. Ich ofiarą mogą paść także turyści i pracownicy humanitarni. Turystom udającym się na wyprawy w tereny niezamieszkałe zaleca się korzystanie z usług licencjonowanych przewodników.  

   

  Sahara Zachodnia to terytorium o nieuregulowanym statusie, znajdujące się w większości pod administracją Maroka. Na jej obszarze utrzymuje się wysokie zagrożenie terroryzmem. We wschodniej części terytorium (przy granicy z Mauretanią) znajduje się znaczna liczba min i ładunków wybuchowych. Podróżujący w ten region powinni korzystać jedynie z oficjalnie wytyczonej sieci dróg.

   

  MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią:

  • 25 lutego 2019
   Bahrajn - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Panama - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Rumunia - ostrzeżenie dla podróżujących