close

iPolak - pobierz aplikację MSZ i podróżuj bezpieczniej!

 

Aplikacja polskiego MSZ zwiększa bezpieczeństwo podróżujących Polaków dzięki takim funkcjom jak przycisk S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej polskiej placówki. Ostrzeżenia dla podróżujących w czterostopniowej skali pozwalają zorientować się czy wybrany kraj jest bezpieczny dla turystów. W nowej odsłonie aplikacji użytkownicy mogą również korzystać z powiadomień push wysyłanych przez MSZ w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji w kraju ich pobytu.

 

W aplikacji Polacy znajdą opisy sytuacji w poszczególnych krajach, w tym aktualizowane przez MSZ podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania. Opisy krajów można też pobrać w formie plików PDF, wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.

 

iPolak pozwala na dzielenie się ostrzeżeniami dla podróżujących oraz ich udostępnianie w mediach społecznościowych. W aplikacji można też znaleźć porady dla kierowców, informacje o obowiązujących w czasie podróży ubezpieczeniach czy szczepieniach, z których należy skorzystać przed wyjazdem.

 

iPolaka można pobrać w AppStoreGoogle Play oraz Windows Phone. Aplikacja działa również w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z Interentu.

 

 

POBIERZ ZA DARMO:

 

 

W aplikacji znajdziesz:

 

·         opisy krajów świata

·         dane teleadresowe polskich placówek za granicą wraz z mechanizmem wyznaczania trasy na mapie do wybranej placówki

·         zestaw niezbędnych informacji potrzebnych w podróży, dotyczących m.in. wiz, bezpieczeństwa

·         ostrzeżenia MSZ o niebezpieczeństwach na świecie

·         przycisk S.O.S, który ułatwi szybki kontakt z polską placówką dyplomatyczną

 

 

Aplikację, której pierwsza wersja powstała w listopadzie 2011 roku, przygotowało i aktualizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. iPolak jest mobilną wersją poradnika „Polak za granicą”, wydawanego przez MSZ od 1996 roku początkowo w formie książkowej, a później udostępnionego w wersji internetowej (www.polakzagranica.msz.gov.pl).

 


 

 

Zachęcamy do korzystania również z innych narzędzi konsularnych MSZ:

 

www.polakzagranica.msz.gov.pl

 

www.odyseusz.msz.gov.pl

 

www.msz.gov.pl/wakacje

 

www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne

 

 

Kontakt w sprawach konsularnych:

 

informacja.konsularna[at]msz.gov.pl

 

tel. (+48 22) 523 94 51

 


 

MSZ dokłada wszelkich starań, aby dane zamieszczane w aplikacji iPolak były aktualne. Nie możemy jednak zagwarantować ich pełnej poprawności. Ewentualne rozbieżności prosimy zgłaszać na adres redakcja@msz.gov.pl

 

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych