close

17 listopada 2014

Zostań studentem Kolegium Europejskiego

Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję rocznych studiów podyplomowych w roku akademickim 2015/16. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.

Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Centrum Europejskie Natolin. Od tego czasu uczelnia działa na zasadzie „1 Kolegium – 2 kampusy”. Oznacza to, iż uczelnia ma kampus w Polsce i w Belgii. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.

 

Kandydaci zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej roli we współczesnym świecie i integracji europejskiej mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

 

  • European Interdisciplinary Studies – studia w kampusie w Natolinie,
  • European Economic Studies, European Law, Political & Administrative Studies oraz EU International Relations & Diplomacy – studia w kampusie w Brugii.

Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2015 r. do czerwca 2016 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim.

 

Termin składania aplikacji upływa 31 stycznia 2015 r. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie on-line  na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu


Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na pytania związane z ofertą Kolegium Europejskiego oraz procesem rekrutacji można uzyskać pod adresem: natolin.info.pl@coleurope.eu

 

Fot. Mariusz Cieszewski

 

Zobacz stronę College of Europe

 

Broszura College of Europe

Ulotka Kampusu w Natolinie

Ogłoszenie o naborze 

 

 

 

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych