close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 8 stycznia 2016

  Kolegium Europejskie (College of Europe) informuje o naborze do kolejnej edycji rocznych studiów podyplomowych w roku akademickim 2016/17. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.

  Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Centrum Europejskie Natolin. Uczelnia kształci młodych ludzi w dwóch kampusach w Polsce – w Warszawie i w Belgii – w Brugii. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.

   

  Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:                           
  -European Interdisciplinary Studies – studia w kampusie w Natolinie,
  -European Economic Studies, European Law, Political & Administrative Studies - studia w kampusie w Brugii,
  -EU International Relations & Diplomacy – studia w kampusie w Brugii.

   

  Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2016 r. do czerwca 2017 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim. Termin składania aplikacji upływa 20 stycznia 2016 r. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie on-line na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu

   

  Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, oferty stypendialnej oraz programów akademickich zamieszczone są na stronie internetowej Kolegium Europejskiego, www.coleurope.eu oraz na stronie internetowej kampusu w Natolinie  www.coleuropenatolin.eu.

   

  Broszura College of Europe
  Ulotka Kampusu w Natolinie
  Ogłoszenie o naborze


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Fot. M. Cieszewski

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: