close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 14 września 2015

  Prace dwudziestu polskich projektantów można oglądać w różnych punktach stolicy Belgii do końca września. Wystawa to część 10. edycji „Design September”, którego współorganizatorem jest Instytut Polski w Brukseli.

  „Design September” to ponad 100 wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest wzornictwo. Liczne wystawy, możliwość wizyty w studiach projektantów i organizowane w ciągu całego miesiąca warsztaty i konferencje, co roku przyciągają do Brukseli kilkutysięczną publiczność. 

   

  Wystawa „Magic Box - Polish Design” jest kontynuacją zeszłorocznej prezentacji polskiego designu w niecodziennej formule, dostępnej dla zwiedzających przez całą dobę. Prace można oglądać w ośmiu podświetlanych, przeszklonych witrynach. Projekty zaangażowane ekologicznie i adresowane do najmłodszych, będzie można znaleźć w dzielnicy Sainte Catherine, przy rue Dansaert znanej z promocji belgijskiej mody i designu, a także na Placu Flagey oraz w okolicy Parlamentu Europejskiego na Esplanadzie Solidarności. Wystawę uroczyście zainaugurował 10 września Ambasador RP w Królestwie Belgii - Artur Harazim.

   

  Organizatorami wystawy promującej innowacyjność polskich regionów w dziedzinie designu są D44 Architecture, Regionalne Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli, Regionalne Biuro Województwa Lubelskiego w Brukseli, Regionalne Biuro Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Instytut Polski w Brukseli. Ekspozycja będzie również czynna podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli.

   

  Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Instytutu Polskiego w Brukseli  oraz http://blog.art-in-the-box.be/2015/09/action.html

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Fot. © Agnieszka Gansiniec

  Affiche - Krzysztof Iwański
  Affiche - Krzysztof Iwański
  Fot. © Agnieszka Gansiniec

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: