close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 10 grudnia 2017

  Sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak wziął udział w uroczystych obchodach 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, które odbyły się w dniach 9-10 grudnia w Paryżu.

   

  W siedzibie Ambasady RP w Paryżu wiceminister Jan Dziedziczak spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych i zaproszonymi gośćmi. – Gdy stawką jest Polska i obrona jej dobrego imienia, musimy zawiesić osobiste spory. Tak zrobili Piłsudski, Paderewski, Dmowski na hasło niepodległość, na hasło wolna Polska – podkreślił wiceszef MSZ. Nawiązał również do chwalebnego czynu zbrojnego Polonii francuskiej na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości po latach rozbiorów. Jan Dziedziczak zachęcał Polonię do aktywnego współuczestnictwa w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Uroczystości uświetniły wykłady historyczne, koncerty, a także występy dzieci ze Szkoły Polskiej im. A. Mickiewicza w Paryżu. W Kościele Polskim Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyła się okolicznościowa Msza św.

   

                                                                                                           Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                                                Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: