close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 22 listopada 2012

  Stan dwustronnych stosunków polsko-marokańskich oraz perspektywy ich rozwoju były tematami spotkania Ministra Radosława Sikorskiego z Ministrem Spraw Zagranicznych i Współpracy Królestwa Maroka Saadeddinem El Othmanim, który gości z wizytą w Polsce.

  W trakcie rozmów Minister Radosław Sikorski nawiązał do ponad 200-letniej tradycji dwustronnych relacji kulturalno-naukowych, akcentując potrzebę wykorzystania istniejącego w tej dziedzinie potencjału. Jedną z płaszczyzn może być Eurośródziemnomorska Fundacja Dialogu Kultur im. Anny Lindh. Obaj ministrowie zauważyli, że Maroko znajduje się w czołówce arabskich partnerów gospodarczych Polski. Intensyfikacja współpracy ekonomicznej jest możliwa m. in. dzięki wykorzystywaniu instrumentów istniejących w relacjach Maroka z Unią Europejską. Podczas spotkania ministrowie poruszyli także tematy związane z regionem Afryki Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń Arabskiej Wiosny i ich konsekwencji dla sytuacji w krajach Maghrebu i Egipcie.

   

   

  Szef marokańskiej dyplomacji, który przyjechał do Polski na zaproszenie Ministra Radosława Sikorskiego, w trakcie pobytu w naszym kraju zostanie także przyjęty przez wicemarszałka Sejmu RP Cezarego Grabarczyka i spotka się z przedstawicielami Polsko-Marokańskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: