close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 26 czerwca 2017

  - Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce nie ma charakteru celebracyjnego; ma wytyczyć kierunki współpracy politycznej w obszarze bezpieczeństwa, energii czy handlu - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Jeden na Jeden”.

   

  Wiceminister zaznaczył, że prezydent USA spotka się z ministrami polskiego rządu, a wizyta będzie dotyczyła ważnych wątków współpracy polsko-amerykańskiej oraz europejsko-amerykańskiej. Dodał też, że szczegóły wizyty prezydenta Trumpa w Polsce zostaną przedstawione, kiedy zostaną dopięte przez stronę amerykańską.


  Wiceminister opowiedział także o spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, do którego doszło w Brukseli przed rozpoczęciem piątkowej sesji szczytu UE. - To była bardzo dobra mocna rozmowa. Prezydent Macron ma bardzo przemyślane poglądy na Unię Europejską - powiedział wiceminister. - Premier Szydło jasno wskazała, że jesteśmy gotowi do politycznego porozumienia we wszystkich najtrudniejszych sprawach, które nas dzisiaj dzielą oraz wyraźnie przedstawiła oczekiwanie, aby ważyć słowa, bo jeżeli mamy mówić o politycznym zaufaniu, to musimy budować porozumienie - zaznaczył.

   

  Źródło: TVN24.pl

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: