close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 26 czerwca 2017

  - Powinniśmy zacząć myśleć niekonwencjonalnie o integracji europejskiej – zauważyła w swoim wystąpieniu podczas debaty pt. "Idea Europy Schumana: Wspólnota jako alternatywa dla federacji i organizacji międzynarodowej" wiceszefowa MSZ.

   

  – Znajdujemy się w szczególnym dla integracji europejskiej momencie. Konsekwencje kryzysu finansowego wciąż są odczuwalne w różnych zakątkach Unii Europejskiej. Pewność, że UE może być narzędziem do rozwiania obaw wyrażanych przez członków jej społeczeństw, musi dziś zostać odbudowana – powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Renata Szczęch w trakcie wydarzenia. Przypomniała również, że niedawno Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Unię Europejską, a Brexit jest wielkim wyzwaniem dla całej Wspólnoty. 


  Zdaniem wiceszefowej polskiej dyplomacji idea Europy stworzona przez Roberta Schumana to wartościowe źródło inspiracji do dyskusji na temat przeszłości Europy. – Dobrze funkcjonująca Unia Europejska leży w interesie Polski – dodała wiceminister Szczęch. 


  W debacie zorganizowanej przez Instytut Myśli Schumana przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych wzięli udział m.in. ambasadorowie Węgier, Mołdawii, Ukrainy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagraniczych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: