close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 8 października 2015

  – Dzięki konsekwentnej polityce staliśmy się wiarygodnym partnerem w Unii Europejskiej i poza nią – mówił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Pawlik w przemówieniu inaugurującym konferencję „Polska polityka wschodnia – 2015” we Wrocławiu.

  W swoim wystąpieniu wiceszef polskiej dyplomacji podsumował założenia i dokonania polskiej dyplomacji wobec Europy Wschodniej w ciągu ostatnich 20 lat. Podkreślił, że kierunek polskiej polityki wschodniej, obrany 20 lat temu, okazał się skuteczny i winien być kontynuowany. – Dzięki konsekwentnej, ale jednocześnie spokojnej i przewidywalnej polityce staliśmy się wiarygodnym partnerem, którego ocen i stanowisk oczekują nasi rozmówcy – zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza Unią – zaznaczył.


  Szczególną uwagę wiceminister Konrad Pawlik zwrócił na osiągnięcia Partnerstwa Wschodniego i rosnące znaczenie polskiej polityki rozwojowej. Poruszył także zagadnienia związane ze strategią polityki polonijnej oraz wyzwaniami dotyczącymi kwestii historycznych w relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami.


  Konferencję „Polska polityka wschodnia – 2015” organizuje Kolegium Europy Wschodniej. Poświęcona jest ona pamięci Jana Nowaka Jeziorańskiego – założyciela Kolegium. W trakcie trzydniowego wydarzenia uczestnicy będą dyskutować m.in. o modernizacji Ukrainy, Polakach na Wschodzie, czy wyzwaniach związanych z rosyjską polityką.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: