close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 13 lutego 2014

  – Z radością witam kluczowe indyjskie i polskie firmy z sektora górniczego, stalowego i energetycznego. To właśnie Państwo, przedsiębiorcy, w praktyce realizujecie nasze strategie zarządzania energią. – powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk, otwierając 13 lutego w Kalkucie V Azjatycki Kongres Górniczy. Polska jest honorowym partnerem kongresu.

  Wiceszefowej polskiej dyplomacji towarzyszy delegacja Ministerstwa Gospodarki oraz ponad 70 przedstawicieli polskich spółek i ośrodków naukowo-badawczych z sektora wydobywczego, surowcowego i energetycznego. W otwarciu Azjatyckiego Kongresu Górniczego uczestniczyło ponad 600 przedsiębiorców z największych firm indyjskich reprezentujących przemysł wydobywczy i energetyczny.

   

  Polscy przedsiębiorcy mają okazję zaprezentować w Kalkucie swoją ofertę na odbywających się równolegle z kongresem Targach Górniczych, których Polska jest oficjalnym krajem partnerskim. Wiceminister Kacperczyk uczestniczyła w otwarciu targów wraz z indyjskim ministrem węgla S. Jaiswalem. Kongres, jak i targi wpisują się w cykl uroczystości mających uczcić 60-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami.

   

  W Kalkucie wiceminister Kacperczyk weźmie również udział w seminarium poświęconym promocji Polski jako atrakcyjnego partnera biznesowego. Wydarzenie jest organizowane przez Engineering Export Promotion Council, organizacji skupiającej kilka tysięcy małych i średnich firm indyjskich.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: