close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 10 grudnia 2014

  Wymianie doświadczeń z zakresu promocji kultury i przemysłu kreatywnego, jako istotnego elementu rozwoju regionalnego, poświęcona była dyskusja panelowa „Wenn aus Kunst Kohle wird” w Przedstawicielstwie Kraju Związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii przy Rządzie Federalnym w Berlinie. W spotkaniu 10 grudnia w Berlinie, towarzyszącym wystawie „Design it. In Silesia”, wzięła udział podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk.

  – Lampa nawiązująca do tradycyjnej bryły węgla i ławka solarna wykorzystująca najnowsze innowacyjne technologie pokazują całą rozpiętość możliwości śląskiego designu – zaznaczyła wiceminister Kacperczyk po zwiedzaniu wystawy w Instytucie Polskim w Berlinie. Uczestnicy debaty zgodzili się, że zarówno Śląsk jak i Nadrenia Północna-Westfalia mają za sobą trudny okres transformacji. Oba regiony cechowały przez stulecia przemysł ciężki i kopalnie węgla kamiennego. Obecnie regiony poszukują nowej tożsamości ekonomicznej poprzez wspieranie przemysłu kreatywnego.

   

  Organizatorem wydarzenia był Instytut Polski w Berlinie, we współpracy z Przedstawicielstwem Kraju Związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii przy Rządzie Federalnym i Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: