close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 26 marca 2018

  – Jeśli pogodzimy się z rosyjską okupacją Krymu, zachęcimy to i inne państwa do dalszego łamania prawa międzynarodowego, sprowokujemy wzrost zagrożenia dla UE – stwierdził wiceminister Bartosz Cichocki podczas konferencji „Po bezprawiu. Okupacja Krymu i jej konsekwencje polityczne i prawnomiędzynarodowe”, zorganizowanej 26 marca w Kijowie przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Polski Instytut Spraw Międzynarodowych we współpracy z Akademią Dyplomatyczną Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

   

  – Rosja wycofa się z Krymu – to kwestia czasu – zaznaczył wiceminister omawiając środki dyplomatyczne i ekonomiczne, które społeczność międzynarodowa stosuje lub może jeszcze zastosować do wymuszenia na Rosji pokojowego zakończenia okupacji półwyspu.


    
  Wizyta w Kijowie była także okazją do rozmów wiceszefa polskiej dyplomacji z wiceministrami spraw zagranicznych Ukrainy Oleną Zerkal i Wasylem Bodnarem, podczas których poruszono tematy współpracy dwustronnej, sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie kraju i wsparcia, jakiego w tym zakresie Polska udziela Ukrainie na forach organizacji międzynarodowych, w tym ONZ, OBWE, UE i NATO.


   
  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych
   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: