close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 24 czerwca 2017

  Polska pozostanie orędownikiem polityki otwartości wobec wschodnich sąsiadów UE – mówił wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki w piątek podczas uroczystego zamknięcia Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego.

  Forum odbyło się w Warszawie w dniach 22 i 23 czerwca. Wzięło w nim udział ponad 300 młodych ludzi, pracowników młodzieżowych i decydentów ds. polityki młodzieżowej z krajów Partnerstwa Wschodniego oraz krajów europejskich zaangażowanych w program UE Erasmus+.

   

   

  – Głównym celem Partnerstwa Wschodniego jest usuwanie barier i tworzenie bezpośrednich kontaktów między naszymi krajami – mówił wiceminister Cichocki w swoim przemówieniu. Wiceszef polskiego MSZ zwrócił też uwagę, że kluczowymi tematami Forum są: wzięcie przyszłości w swoje ręce, stworzenie możliwości wyboru i współodpowiedzialność za politykę. – Oznacza to więcej zaangażowania, większe wpływy, krótko mówiąc: więcej do powiedzenia na temat przyszłości naszej wspólnej Europy i jej obywateli – powiedział.

   

  - Polska pozostanie orędownikiem polityki otwartości wobec wschodnich sąsiadów UE. Mam wielką nadzieję, że pewnego dnia spotkamy się wszyscy w jednej, zjednoczonej Europie – zakończył swoje wystąpienie wiceminister.

   

  Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego organizowane jest w ramach „Platformy 4 PW – Kontakty międzyludzkie” jako wydarzenie towarzyszące odbywającego się co dwa lata Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Tegoroczna edycja Forum była okazją do podkreślenia zaangażowania Polski w upowszechnianie i rozwijanie dialogu z krajami Partnerstwa Wschodniego w Europie. Jej głównym celem było pogłębienie dialogu na temat uczestnictwa młodzieży w życiu społecznym oraz w dziedzinach edukacji i przedsiębiorczości. Wypracowane przez uczestników Forum wnioski zostaną zaprezentowane podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli w listopadzie 2017 r.

   

  Głównymi organizatorami III edycji Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego w Polsce są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komisja Europejska. Forum organizowane jest we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Centrum Współpracy z krajami Europy Wschodniej i Kaukazu SALTO EECA.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: