close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 25 września 2013

  – Polska jest sygnatariuszem wszystkich kluczowych dla międzynarodowego prawa publicznego traktatów i od zawsze bardzo poważnie traktuje orzecznictwo trybunałów – przypomniał podsekretarz stanu w MSZ Artur Nowak-Far podczas wizyty 23-24 września br. w Hadze. Wiceminister dyskutował o roli Polski w międzynarodowym porządku prawnym z prezesami najważniejszych trybunałów.

  – Nasi rodacy wnieśli ogromny wkład w budowę światowego porządku prawnego, by wspomnieć choćby profesora Manfreda Lachsa – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far. – Jestem przekonany, że doskonała reputacja, jaką cieszą się polscy prawnicy międzynarodowi w Hadze, znajdzie wkrótce swoje odzwierciedlenie w naszej obecności w tych instytucjach – dodał.

   

  W Hadze wiceminister Nowak-Far spotkał się m.in. z przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) sędzią Peterem Tomką oraz przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) sędzią Sang-Hyun Songiem. Wiceminister rozmawiał także z zastępcą prokuratora MTK Jamesem Stewardem oraz kanclerzami MTK i Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii.

   

  Oprócz spotkań z przedstawicielami kluczowych instytucji prawa międzynarodowego publicznego, wiceminister Nowak-Far wygłosił dwa wykłady dla studentów prestiżowego Uniwersytetu w Lejdzie i jego Kampusu Haskiego. Pierwszy z wykładów dotyczył znaczenia w obecnym świecie zasady praworządności („rule of law”). Drugi koncentrował się na kwestiach aktualnej polityki europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem jej wymiaru prawnego.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: