close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 5 maja 2015

  Dialogowi politycznemu oraz współpracy ekonomicznej poświęcona była wizyta wiceminister spraw zagranicznych Katarzyny Kacperczyk w Iranie 4-5 maja.

  – Polska może i powinna odgrywać czołową rolę w ożywającym na nowo dialogu Europy z Iranem, na wszystkich jego płaszczyznach – od kontaktów politycznych, kulturalnych aż po współpracę gospodarczą, która w ostatnich latach wytraciła na dynamice na skutek ograniczeń związanych z reżimem sankcyjnym – mówiła podczas wizyty wiceminister Katarzyna Kacperska może i powinna odgrywać czołową rolę w ożywającym na nowo dialogu Europy z Iranem, na wszystkich jego płaszczyznach – od kontaktów politycznych, kulturalnych aż po współpracę gospodarczą, która w ostatnich latach wytraciła na dynamice na skutek ograniczeń związanych z reżimem sankcyjnym – mówiła podczas wizyty wiceminister Katarzyna Kacperczyk.

  Konsultacje prowadzone były z osobami piastującymi najwyższe stanowiska państwowe oraz z czołowymi przedstawicielami resortów gospodarczych Iranu. W skład polskiej delegacji weszli Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzej Dycha. Wiceszefowej MSZ towarzyszyła grupa reprezentantów  ok. 70 przedsiębiorstw, którzy wzięli udział w polsko-irańskim forum gospodarczym, przeprowadzili szereg rozmów business to business oraz odwiedzili stołeczną strefę ekonomiczną.– Obecnie poziom współpracy gospodarczej nie odpowiada potencjałowi obu państw w tym obszarze, który wynika zarówno z komplementarności naszych gospodarek, jak i pozytywnych doświadczeń z przeszłości – podkreśliła podczas rozmów wiceminister Kacperczyk.Wiceminister Kacperczyk wraz z wicemarszałkiem Wenderlichem, w obecności całej delegacji, złożyli wieniec na Cmentarzu Polskim w Teheranie. Wizyta wiceszefowej polskiej dyplomacji wpisuje się w dynamikę wznowionego w 2014 dialogu politycznego z Iranem, którego wiodącym kierunkiem ma stać się rozwój współpracy gospodarczej. Sprzyjać temu powinna ponad 500 – letnia historia bliskich relacji polsko-irańskich. Biuro Rzecznika PrasowegoMinisterstwo Spraw Zagranicznych– Polska może i powinna odgrywać czołową rolę w ożywającym na nowo dialogu Europy z Iranem, na wszystkich jego płaszczyznach – od kontaktów politycznych, kulturalnych aż po współpracę gospodarczą, która w ostatnich latach wytraciła na dynamice na skutek ograniczeń związanych z reżimem sankcyjnym – mówiła podczas wizyty wiceminister Katarzyna Kacperczyk.

   

  Konsultacje prowadzone były z osobami piastującymi najwyższe stanowiska państwowe oraz z czołowymi przedstawicielami resortów gospodarczych Iranu. W skład polskiej delegacji weszli Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzej Dycha. Wiceszefowej MSZ towarzyszyła grupa reprezentantów  ok. 70 przedsiębiorstw, którzy wzięli udział w polsko-irańskim forum gospodarczym, przeprowadzili szereg rozmów business to business oraz odwiedzili stołeczną strefę ekonomiczną.

   

  – Obecnie poziom współpracy gospodarczej nie odpowiada potencjałowi obu państw w tym obszarze, który wynika zarówno z komplementarności naszych gospodarek, jak i pozytywnych doświadczeń z przeszłości – podkreśliła podczas rozmów wiceminister Kacperczyk.

   

  Wiceminister Kacperczyk wraz z wicemarszałkiem Wenderlichem, w obecności całej delegacji, złożyli wieniec na Cmentarzu Polskim w Teheranie. Wizyta wiceszefowej polskiej dyplomacji wpisuje się w dynamikę wznowionego w 2014 dialogu politycznego z Iranem, którego wiodącym kierunkiem ma stać się rozwój współpracy gospodarczej. Sprzyjać temu powinna ponad 500 – letnia historia bliskich relacji polsko-irańskich. 

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: