close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 1 czerwca 2018

  W dniu 1 czerwca 2018 r. ze stanowiska podsekretarza stanu odwołany został Marek Magierowski, w związku z planowanym objęciem placówki zagranicznej. Jednocześnie, Szymon Szynkowski vel Sęk odebrał z rąk ministra Jacka Czaputowicza nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

   

  Nowy wiceszef MSZ będzie odpowiedzialny za sprawy związane z polityką europejską, polityką azjatycką oraz za dyplomację ekonomiczną.


  Szymon Szynkowski vel Sęk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: stosunki międzynarodowe). W latach 2003-2004 był stypendystą programu Socrates Erasmus na Uniwersytecie w Osnabrück.


  W latach 2004-2015 współpracował z posłami do Parlamentu Europejskiego. Od 2015 r. poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych, a także przewodniczący polsko-niemieckiej grupy bilateralnej w Sejmie.


  Był założycielem i przewodniczącym lokalnego think-tanku „Projekt Poznań” (2012-2016). W latach 2006-2015 sprawował mandat radnego miasta Poznań. W latach 2015-2016 był delegatem Poznania w Zarządzie Miast Polskich. Jest autorem wielu publikacji prasowych nt. prawa europejskiego i polityki lokalnej.

                                                         
  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: