close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 18 listopada 2015

  Sędzia Agnieszka Klonowiecka-Milart z Lublina została wybrana przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na stanowisko sędziego Trybunału Arbitrażowego Narodów Zjednoczonych.

  W Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych odbyły się wybory na stanowisko sędziego Trybunału Arbitrażowego Narodów Zjednoczonych, w których uczestniczyło 185 państw. Polska sędzia uzyskała 120 głosów, a jej konkurent – sędzia Frederick Indran X. A. Nicholas z Malezji – 65 głosów.  Agnieszka Klonowiecka-Milart obejmie stanowisko 1 lipca 2016 r., a jej kadencja będzie trwała 7 lat.

   

  Sędzia Agnieszka Klonowiecka-Milart jest jednym z najlepszych polskich prawników pracujących w systemie międzynarodowym, z bardzo bogatym doświadczeniem.  Od 1998 roku pracuje jako sędzia międzynarodowy, m.in. w latach 2000-2008 dla Misji Tymczasowej Administracji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kosowie (United Nations Interim Administration Mission in Kosovo - UNMIK), a od 2006 roku w ramach Trybunału Narodów Zjednoczonych ds. osądzenia zbrodni popełnionych w Kambodży przez reżim Czerwonych Khmerów.

   

  Sędzia Klonowiecka-Milart jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, praktykuje jako prawnik od 1991 r. Opublikowała liczne artykuły i książki w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego.

   

  Jest to ogromny sukces nie tylko samej Agnieszki Klonowieckiej-Milart, ale także kolejny sukces Polski pokazujący jej rosnące znaczenie na forum organizacji międzynarodowych. W grudniu 2014 r. profesor Piotr Hofmański został wybrany w Nowym Jorku na stanowisko sędziego Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w latach 2015-2024.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: