close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 13 kwietnia 2015

  Szef polskiej dyplomacji wziął udział w poniedziałek w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej z partnerami z Sąsiedztwa Południowego w Barcelonie.

  - Mój udział w tym spotkaniu świadczy o tym, że dla Polski jednakowo ważny jest wschodni jak i południowy wymiar sąsiedztwa Unii Europejskiej - stwierdził w czasie spotkania szef MSZ Grzegorz Schetyna. - W obu przestrzeniach musimy, jako zjednoczona Europa, umieć skutecznie odpowiadać na wyzwania naszych trudnych czasów.

   

  W spotkaniu, oprócz unijnych ministrów spraw zagranicznych i szefów dyplomacji państw południowego sąsiedztwa, wzięła udział Wysoka Przedstawiciel ds. Polityki Zewnętrznej i Bezpieczeństwa Federica Mogherini oraz unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia Johannes Hahn.

   

  Do zgromadzonych gości przemówił także premier Hiszpanii Mariano Rajoy, kładąc nacisk na konieczność nadania nowych impulsów Europejskiej Polityce Sąsiedztwa.

   

  W trakcie rozmów plenarnych rozmawiano zarówno o praktycznym wymiarze zmian w Europejskiej Polityce Sąsiedztwa jak i oczekiwaniach państw Południowego Sąsiedztwa wobec partnerów z Unii Europejskiej.

   

  Marcin Wojciechowski

  Rzecznik Prasowy MSZ

   


   

  Zob. także wspólny artykuł ministrów spraw zagranicznych Danii i Polski Martina Lidegaarda i Grzegorza Schetyny pt. "Inna przeszłość, wspólne cele" opublikowany na łamach "Rzeczpospolitej" z 14 kwietnia 2015 r. W wersji elektronicznej artykuł dostępny jest pod adresem: http://www.rp.pl/artykul/9157,1193329-Inna-przeszlosc--wspolne-cele.html (wersja limitowana)

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: