close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 14 października 2016

  Rozwój stosunków bilateralnych, sytuacja w Turcji po nieudanym zamachu stanu, współpraca w ramach NATO oraz implementacja porozumienia ws. migracji były tematami rozmowy szefa polskiej dyplomacji z nowo mianowanym ambasadorem Turcji w Polsce.

  14 października br. minister Witold Waszczykowski przyjął nowo mianowanego ambasadora Turcji Tahsina Tunç Üğdüla. Szef MSZ podkreślił podczas rozmowy silne więzi łączące Polskę i Turcję, szczególnie w kontekście wspólnego członkostwa w NATO, perspektywy europejskiej Turcji oraz tradycyjnie dobrych relacji dwustronnych.

   

   

  W czasie spotkania rozmówcy wymienili poglądy na temat sytuacji wewnętrznej w Turcji po nieudanym zamachu stanu, sytuacji w regionie w kontekście konfliktu w Syrii, stanu implementacji porozumienia UE z Turcją ws. migracji oraz aktualnych kwestii w relacjach bilateralnych. Wyrazili nadzieję na dalszy rozwój stosunków dwustronnych, w tym szczególnie intensyfikację współpracy ekonomicznej. Minister Waszczykowski potwierdził także poparcie Polski dla aspiracji europejskich Turcji.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  fot. M. Jasiulewicz/MSZ
  fot. M. Jasiulewicz/MSZ
  fot. M. Jasiulewicz/MSZ
  fot. M. Jasiulewicz/MSZ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: