close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 19 listopada 2018

  Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Danii spotkali się dziś w Brukseli i podpisali Umowę w sprawie rozgraniczenia obszarów morskich na Morzu Bałtyckim.

  Jest to historyczne porozumienie dotyczące przebiegu morskiej linii granicznej, które obydwa państwa osiągnęły wcześniej tej jesieni, co zostało zakomunikowane we Wspólnym Oświadczeniu Prasowym z 1 listopada 2018 r.

  Anders Samuelsen, Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Danii:

  „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego podpisania historycznego traktatu dotyczącego delimitacji obszaru morskiego miedzy Polską i Danią. Zakończyliśmy negocjacje, które rozpoczęły się ponad 40 lat temu, a zarazem zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku formalizacji porozumienia. To doskonała wiadomość, w istocie pokazująca nasze zaangażowanie w rozwiązywaniu trudnych spraw w drodze negocjacji.”

  Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych RP:

  „Dzisiejsza ceremonia podpisania stanowi ważny dzień w naszych dwustronnych relacjach. Pokazuje, że przy dwustronnym zaangażowaniu, wzajemnym zaufaniu i szacunku, możliwe jest sprawne i pokojowe rozwiązywanie, nawet długotrwałych sporów. Jestem głęboko przekonany, że oba państwa, tak szybko jak to możliwe, zakończą swoje wewnętrzne procedury, konieczne do tego, aby Umowa weszła w życie.”

  Umowa, aby wejść w życie, będzie musiała zostać zaakceptowana w ramach wewnętrznych procedur obydwu państw.

   

                                                                                                      Biuro Rzecznika Prasowego

                                                                                           Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: