close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 16 kwietnia 2015

  Sytuacja na Ukrainie oraz współpraca w regionie Morza Bałtyckiego były głównymi tematami spotkania podsekretarza stanu Leszka Soczewicy z grupą parlamentarzystów duńskich, 16 kwietnia w Warszawie.

  Podczas spotkania wiceministra Soczewicy z przedstawicielami Parlamentu Królestwa Danii dyskusja poświęcona była bieżącym wydarzeniom na Ukrainie oraz ich wpływowi na sytuację w Europie. Rozmowa dotyczyła też współpracy pomiędzy Polską i Danią. - Cieszymy się ze stałego wzmacniania relacji pomiędzy naszymi państwami – powiedział wiceminister Soczewica.

   

  Wiceszef polskiej dyplomacji dyskutował z duńskimi parlamentarzystami również o współpracy regionalnej w ramach Rady Państw Morza Bałtyckiego i Grupy Wyszehradzkiej, Nordyckiej Rady Ministrów oraz Rady Arktycznej.

   

  Poruszona została ponadto kwestia implementacji postanowień szczytu NATO w Walii oraz oczekiwań związanych z przyszłorocznym szczytem Sojuszu w Warszawie. - Współpraca w ramach NATO, UE oraz OBWE jest kluczowa dla europejskiego systemu bezpieczeństwa – zaznaczył wiceminister Soczewica.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: