close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 23 czerwca 2017

  23 czerwca br. minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przeprowadził rozmowę telefoniczną z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

  Dyskusja poświęcona była m.in. planowanej na lipiec br. wizycie w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Minister Waszczykowski poinformował rozmówcę o przewidywanych tematach polsko-amerykańskich rozmów dwustronnych, pośród których istotne miejsce znajdą kwestie bezpieczeństwa i współpracy transatlantyckiej.

   


  Szef polskiego MSZ mówił także o udziale prezydenta USA w szczycie Trójmorza, w którym – na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy – uczestniczyć będą przedstawiciele dwunastu państw regionu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Celem wydarzenia jest nadanie nowych impulsów regionalnej współpracy infrastrukturalnej mającej przyczynić się do wzmacniania zarówno Unii Europejskiej jak i NATO.


  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował ministra Witolda Waszczykowskiego o swoich niedawnych wizytach na Łotwie i Litwie, związanych z rozmieszczeniem w tych krajach batalionowych grup bojowych NATO. Podziękował też za aktywne zaangażowanie Polski w realizację decyzji Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym w odniesieniu do wydatków ponoszonych przez państwa członkowskie na obronność.


  Jesienią bieżącego roku planowana jest wizyta sekretarza generalnego NATO w Polsce.


  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: