close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 10 stycznia 2014

  – Cieszy nas wielopłaszczyznowy rozwój relacji polsko-marokańskich, zwłaszcza w ostatnim okresie – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Artur Nowak-Far podczas dzisiejszego spotkania z przewodniczącym Izby Doradców Królestwa Marokańskiego Mohamedem Cheikhem Biadillahem.

  Wiceszef polskiej dyplomacji zaznaczył, że Maroko jest dla Polski jednym z najważniejszych partnerów wśród krajów arabskich i afrykańskich, zarówno w wymiarze politycznym, jak i gospodarczym. Dodał równocześnie, że „potencjał Polski, jako dużego kraju Unii Europejskiej, może się też okazać bardzo interesujący dla Maroka, którego relacje z Brukselą i państwami członkowskimi są coraz bardziej intensywne”. Wyraził przy tym nadzieję, że kontakty między Marokiem a UE będą się pogłębiały, także dzięki instrumentom oferowanym przez Europejską Politykę Sąsiedztwa. 

   

  W trakcie spotkania Mohamed Cheikh Biadillah podkreślił duże znaczenie, jakie strona marokańska przywiązuje do  współpracy z Polską. Zwrócił ponadto uwagę na możliwości pogłębiania kontaktów gospodarczych także w aspekcie rosnącej liczby polskich turystów odwiedzających Maroko. Przewodniczący Cheikh Biadillah podziękował również za wsparcie udzielone Maroku przez stronę polską w kwestii zawarcia Protokołu do Umowy z Unią Europejską o partnerstwie w zakresie połowów.

   

  Przewodniczący Izby Doradców Królestwa Marokańskiego Mohamed Cheikh Biadillah przebywa w Polsce na zaproszenie Marszałka Senatu RP.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: