close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 18 stycznia 2013

  Jak ubrać się na kolację zasiadaną, a co założyć na ślub? Co oznacza na zaproszeniu dopisek "wymóg stroju"? W dziesiątym odcinku "Poradnika Savoir-Vivre" Ambasador Tomasz Orłowski podpowiada jak ubrać się z fasonem.

  - Odpowiedni strój zależy od pory dnia i od charakteru uroczystości, ale uważne czytanie zaproszeń też jest istotne - tłumaczy Tomasz Orłowski, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu, znawca protokołu dyplomatycznego i wykładowca.

   

  Od połowy listopada 2012 r. w dziesięcioodcinkowym "Poradnika Savoir-Vivre" Ambasador Orłowski przybliża czytelnikom portalu msz.gov.pl i widzom naszego kanału na YouTube tajniki etykiety przydatnej na co dzień.

   

  Większość odcinków zostało nakręconych w zabytkowych wnętrzach Hotel de Monaco, w którym mieści się Ambasada RP w Paryżu.

   

  "Wymóg stroju" to już ostatnia część naszego filmowego "Poradnika". Jeśli macie Państwo pytania dotyczące Savoir-Vivru, możecie je zadać Ambasadorowi Tomaszowi Orłowskiemu. Wystarczy do 24 stycznia (czwartek) przesłać je mailem na adres zapytaj@msz.gov.pl Odpowiedzi opublikujemy na portalu msz.gov.pl.

   

  Zapraszamy na film!

   

   

  Zobacz pozostałe odcinki "Poradnika Savoir-Vivre":

   

  Lekcja 1 - rodzaje krawatów

  Lekcja 2 - indywidualne nakrycie

  Lekcja 3 - jak jeść różne gatunki serów

  Lekcja 4 - jak rozłożyć sztućce na stole

  Lekcja 5 - trzy sposoby wiązania krawata

  Lekcja 6 - dodatki strojów

  Lekcja 7 - kto próbuje wino

  Lekcja 8 - jak jeść ślimaki

  Lekcja 9 - szampan

   

  Przeczytaj odpowiedzi Ambasadora Orłowskiego na pytania internatów >>>

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: