close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 23 lutego 2015

  Pogłębieniu współpracy dwustronnej w zakresie politycznym i gospodarczym poświęcone były polsko-turkmeńskie konsultacje w Aszchabadzie z udziałem podsekretarza stanu w MSZ Konrada Pawlika oraz Andrzeja Dychy, podsekretarza stanu w ministerstwie gospodarki.

  Podczas konsultacji minister Konrad Pawlik spotkał się m.in. z Rasidem Meredovem, wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Turkmenistanu,  Vafą Hadzijewem, wiceministrem spraw zagranicznych, Wepą Avdylhekimovem, ministrem gospodarki i rozwoju.

   

  Strony omówiły stan i perspektywy współpracy politycznej, gospodarczej, w dziedzinie kultury i sztuki oraz spraw konsularnych między oboma krajami. Ustalono kalendarz spotkań dwustronnych na rok 2015, który potwierdzono w podpisanym podczas wizyty Memorandum o porozumieniu w sprawie współpracy między  MSZ RP a MSZ Turkmenistanu.

   

  Ustalono, że jeszcze w tym półroczu dojdzie do wizyty wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego w Turkmenistanie, podczas której zostanie podpisana dwustronna Umowa o współpracy gospodarczej (utworzenie komisji wspólnej ds. gospodarczych). Rasid Meredov oświadczył także, że Aszchabad jest zainteresowany intensyfikacją relacji z Polską i poszerzeniem bazy prawno-traktatowej.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: